Nadchodzące wydarzenia

Rekolekcje dla grupy młodszej

Piątek, 3.05.2019 - niedziela, 5.05.2019

Od 22 do 24 marca odbywały się w naszym seminarium warsztaty liturgiczne „Tria Arcana”, zorganizowane przez kleryków należących do koła liturgicznego pod opieką ojca duchownego, ks. Tadeusza Kuźmickiego. Warsztaty adresowane były do członków Liturgicznej Służby Ołtarza. W domu rekolekcyjno-powołaniowym „Jackówka” gościliśmy 12 ministrantów z Czerwieńska, Jasienia, Sławy, Świebodzina i Zielonej Góry, skąd też uczestników przyjechało najwięcej.

Celem „Tria Arcana” było wspólne pochylenie się nad liturgią Triduum Paschalnego zarówno w jej wymiarze praktycznym, jak i duchowym.  Spotkanie rozpoczęło się od konferencji poświęconej właśnie temu wymiarowi, a swoistą kontynuacją rozważań nad tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego była Droga Krzyżowa z udziałem alumnów, odprawiona późnym wieczorem w ogrodzie seminaryjnym. Czas wypełniały konferencje, poświęcone tajemnicy i liturgii każdego dnia Triduum Sacrum od Mszy Wieczerzy Pańskiej aż po Wigilię Paschalną i odbywające się w domu rekolekcyjnym, a przeplatane praktycznym ćwiczeniem liturgii w kościele seminaryjnym, gdzie uczestnicy mieli możliwość przełożenia usłyszanych wcześniej treści na praktykę. Oprócz jednak części teoretyczno-praktycznej była także okazja do wspólnej modlitwy, gry w piłkę nożną czy też po prostu swobodnego spędzenia czasu z klerykami prowadzącymi spotkanie oraz ojcem duchownym, a także dzielenia się doświadczeniami z rodzinnych parafii.

Warsztaty liturgiczne „Tria Arcana” to pierwsza taka inicjatywa alumnów paradyskiego seminarium zrzeszonych w kole liturgicznym. Mamy nadzieję, że stanie się przyczynkiem do organizowania kolejnych akcji, które będą mieć na celu odkrycie i uwrażliwienie na piękno liturgii.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów