Msze Święte

Niedziela 12:00
Sobota 17:00

Spowiedź: pół godziny przed każdą Mszą.

Internetowa skrzynka intencji

Intencje do Matki Bożej Paradyskiej będą przedstawione podczas sobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które odbywać się będą w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich

8 grudnia w naszej wspólnocie przeżywać będziemy uroczystą Eucharystię, podczas której alumni z roku V zostaną włączeni do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu, a bracia z roku IV przyjmą posługę akolitatu.

Uroczystość odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Przyjęci do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu zostaną Tomasz Dragańczuk (par. Nawiedzenia NMP w Lubsku) oraz Paweł Marciniak (par. Wniebowzięcia NMP w Lubiszynie).

Posługę Akolitatu przyjmą: Rafał Kierczuk (Parafia Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu) oraz Damian Swiniarek (par. Św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli).

Na czas bezpośredniego przygotowania polecamy ich waszej modlitwie.

Dziś (11 listopada) w kaplicy alumnatu w Gorzowie Wlkp. J. E. Bp Tadeusz Lityński po wspólnej modlitwie Liturgią Godzin przyjął ślubowanie braci z roku I i w ten sposób uroczyście włączył ich do grona alumnów naszej Alma Mater.
 

Fotorelacja

Msza Święta odpustowa odprawiona zostanie 11 listopada o godzinie 12.00 w kościele seminaryjnym pw. św. Marcina z Tours i Wniebowzięcia NMP - Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich.

Zapraszamy księży do udziału w rekolekcjach, które odbywać się będą w dniach 14-17 września w Paradyżu.

Zapisy: tel. 605 401 614

Wciąż trwa nabór na pierwszy rok formacji w naszym Seminarium. Poniżej przypominamy zasady dotyczące tegorocznej rekrutacji.

W okresie wakacyjnym zwiedzanie będzie możliwe o pełnych godzinach od 9.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy 😀
Przypominamy także o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas zwiedzania.
Od dwóch lat mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać podczas DDM-ów, niestety w tym roku to się nie udało. Co nie znaczy, że nie możemy spotkać się w sieci 😉
Nasz „namiot powołaniowy” był świetną okazją, żeby odpowiedzieć na przeróżne pytania, od „a o której się wstaje i czemu tak wcześnie?” aż do „skąd wiedziałeś, że to ta droga?”. Pytania są różne i o ile dobrze pamiętamy, my też mieliśmy ich sporo. Chcemy na Wasze pytania odpowiedzieć podczas naszego Q&A, które pojawi się na naszym kanale na YouTube 25 czerwca. A kto będzie odpowiadał? O tym już wkrótce 😊
Pytania prosimy nadsyłać do piątku 19.06 przez specjalny formularz: https://tiny.pl/7wlps

Już od wielu lat bezpośrednio po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z różnych parafii naszej diecezji wyruszali pielgrzymi, aby w pieszej pielgrzymce do Rokitna modlić się w intencji powołań. Również i w tym roku chcemy modlić się w tych dniach w intencji powołań. Jednak mając na względzie cenne zdrowie naszych drogich pielgrzymów, zachęcamy w tym roku do duchowego pielgrzymowania poprzez modlitwę zarówno tą osobistą jak i tą zanoszoną do Boga we wspólnocie parafialnej.

W piątek i sobotę w Seminarium Duchownym w Paradyżu pomodlimy się w intencji powołań podczas Eucharystii, Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwa powołaniowego.

W niedzielę 14 czerwca o godz. 12.00 w Rokitnie będziemy uczestniczyli w Eucharystii w intencji powołań oraz wszystkich, którzy w tym roku w sposób duchowy wyruszyli  razem z nami w pielgrzymce.

W modlitwie w intencji powołań mogą pomóc zamieszczone poniżej teksty.

(Nabożeństwo w intencji powołań na rok 2020.)

 

Paradyż najpiękniejszy jest właśnie wiosną i latem, dlatego nasze bramy znów są otwarte 🙂
Zapraszamy do zwiedzania, wraz klerykiem-przewodnikiem: w niedzielę: 9.00, 10.00, 13.00, 15.00, 16.00
Od poniedziałku do soboty, z wyłączeniem wtorku: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 15.00, 16.00, 17.00
We wtorek: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 16.00, 17.00
Zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania grup telefonicznie: 605 401 614 lub 68 381 10 21