Msze Święte

Niedziela 12:00
Sobota 17:00

Spowiedź: pół godziny przed każdą Mszą.

Internetowa skrzynka intencji

Intencje do Matki Bożej Paradyskiej będą przedstawione podczas sobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej

Zapraszamy księży do udziału w rekolekcjach, które odbywać się będą w dniach 14-17 września w Paradyżu.

Zapisy: tel. 605 401 614

Wciąż trwa nabór na pierwszy rok formacji w naszym Seminarium. Poniżej przypominamy zasady dotyczące tegorocznej rekrutacji.

W okresie wakacyjnym zwiedzanie będzie możliwe o pełnych godzinach od 9.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy 😀
Przypominamy także o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas zwiedzania.
Od dwóch lat mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać podczas DDM-ów, niestety w tym roku to się nie udało. Co nie znaczy, że nie możemy spotkać się w sieci 😉
Nasz „namiot powołaniowy” był świetną okazją, żeby odpowiedzieć na przeróżne pytania, od „a o której się wstaje i czemu tak wcześnie?” aż do „skąd wiedziałeś, że to ta droga?”. Pytania są różne i o ile dobrze pamiętamy, my też mieliśmy ich sporo. Chcemy na Wasze pytania odpowiedzieć podczas naszego Q&A, które pojawi się na naszym kanale na YouTube 25 czerwca. A kto będzie odpowiadał? O tym już wkrótce 😊
Pytania prosimy nadsyłać do piątku 19.06 przez specjalny formularz: https://tiny.pl/7wlps

Już od wielu lat bezpośrednio po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z różnych parafii naszej diecezji wyruszali pielgrzymi, aby w pieszej pielgrzymce do Rokitna modlić się w intencji powołań. Również i w tym roku chcemy modlić się w tych dniach w intencji powołań. Jednak mając na względzie cenne zdrowie naszych drogich pielgrzymów, zachęcamy w tym roku do duchowego pielgrzymowania poprzez modlitwę zarówno tą osobistą jak i tą zanoszoną do Boga we wspólnocie parafialnej.

W piątek i sobotę w Seminarium Duchownym w Paradyżu pomodlimy się w intencji powołań podczas Eucharystii, Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwa powołaniowego.

W niedzielę 14 czerwca o godz. 12.00 w Rokitnie będziemy uczestniczyli w Eucharystii w intencji powołań oraz wszystkich, którzy w tym roku w sposób duchowy wyruszyli  razem z nami w pielgrzymce.

W modlitwie w intencji powołań mogą pomóc zamieszczone poniżej teksty.

(Nabożeństwo w intencji powołań na rok 2020.)

 

Paradyż najpiękniejszy jest właśnie wiosną i latem, dlatego nasze bramy znów są otwarte 🙂
Zapraszamy do zwiedzania, wraz klerykiem-przewodnikiem: w niedzielę: 9.00, 10.00, 13.00, 15.00, 16.00
Od poniedziałku do soboty, z wyłączeniem wtorku: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 15.00, 16.00, 17.00
We wtorek: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 16.00, 17.00
Zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania grup telefonicznie: 605 401 614 lub 68 381 10 21

Drodzy Przyjaciele Paradyża. Dzisiaj mieliśmy się spotkać, porozmawiać, wreszcie - pomodlić przez wstawiennictwo Matki Bożej Paradyskiej o nowe powołania do naszego seminarium. Mieliśmy również świętować 30-lecie powstania Grup Przyjaciół Paradyża. Mimo niesprzyjających okoliczności pozdrawiamy Was serdecznie i modląc się w Waszych intencjach - prosimy o modlitwę za Paradyż. Pozostajemy w życzliwym kontakcie. Z Bogiem.

Witajcie! W Niedzielę Dobrego Pasterza pozdrawiamy serdecznie wszystkich poszukujących drogi życia. W tym tygodniu szczególnie będziemy modlić się o nowe powołania do naszego seminarium. Prosimy również Was, Przyjaciele, o modlitwy za kandydata do święceń diakonatu oraz w intencji pięciu diakonów, którzy przygotowują się do święceń prezbiteratu. Już wkrótce - 23 maja - nastąpi dzień święceń w Paradyżu

Informujemy, że 23 maja br. w kościele seminaryjnym w Gościkowie-Paradyżu 5 Diakonów naszego Seminarium przyjmie Święcenia Prezbiteratu oraz 1 Akolita naszego Seminarium przyjmie Święcenia Diakonatu:

1.  dk. Bajcar Łukasz

2.  dk. Klepusewicz Dawid

3.  dk. Lisiewicz Wojciech

4.  dk Marszałek Jarosław

5.  dk. Mikołajczak Paweł

6.  Jasiewicz Konrad

 W związku ze zbliżającymi się Święceniami polecamy Kandydatów modlitwie całej Wspólnocie Diecezjalnej.