Wyższe Seminarium Duchowne w Gościkowie - Paradyżu
Gościkowo 3 66-200 Świebodzin
Telefony : Centrala 683811021
Kancelaria rektorska 683820887   Biuro administracyjne: 683811108

Restauracja ołtarza zakończona

WSD Paradyż

b_220_0_16777215_00_images_stories_wydarzenia_2014-15_Spotkania_z_Zabytkami1.jpg

 

Zakończono II etap prac konserwatorskich i restauratorskich przy barokowym ołtarzu głównym w naszym seminaryjnym kościele. Tegoroczne prace objęły kolejne części dolnej i środkowej partii monumentalnego retabulum.

 

 

Czytaj więcej...

Wigilia seminaryjna

kl. Andrzej Pytlik

b_220_0_16777215_00_images_stories_wydarzenia_2014-15_wigilia.jpg

Chociaż jeszcze kilka dni pozostało do Świąt Bożego Narodzenia, to jednak w związku z wyjazdem alumnów do domów, wieczerzę wigilijną spożywaliśmy w naszym seminarium 19 grudnia. Jest to jeden z najpiękniejszych wieczorów w ciągu roku, kiedy wszyscy razem spotykamy się, by wielbić Boga za Jego przyjście na świat.

 

Czytaj więcej...

Bóg, Honor, Ojczyzna! Relacja z pielgrzymki do grobu bł. Jerzego Popiełuszki

dk. Łukasz Żołubak

b_220_0_16777215_00_images_stories_wydarzenia_2014-15_pielrzymka-warszawa.jpg

Między 30 listopada a 2 grudnia diakoni Piotr Kamiński, Wojciech Nowak, Michał Płończak, Jakub Włodarczak i Łukasz Żołubak oraz kl. Waldemar Murach odbyli pielgrzymkę do grobów bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Andrzeja Boboli. Pielgrzymce przewodził ks. rektor Paweł Łobaczewski. Wędrówka do miejsc, w których są złożone ciała wielkich polskich kapłanów, odbyła się już po raz drugi i była jednym z wydarzeń mających przygotować diakonów do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu.

 

 

Czytaj więcej...

Kapłańskie spotkanie opłatkowe

kl. Andrzej Pytlik

b_220_0_16777215_00_images_stories_wydarzenia_2014-15_wigiliakaplanska.jpg

Okres przedświąteczny obfituje w wiele spotkań, na których ludzie składają sobie wzajemnie życzenia. Szczególnym wydarzeniem jest kapłańskie spotkanie opłatkowe, które corocznie odbywa się w paradyskim seminarium. Kapłani pracujący w jednej diecezji tworzą bowiem wyjątkową wspólnotę pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego. Na mocy przyjętych święceń, stają się jednym prezbiterium, są złączeni z samym Chrystusem i między sobą.

 

Czytaj więcej...

Nowi akolici

kl. Wojciech Lisiewicz

b_220_147_16777215_00_images_stories_wydarzenia_2014-15_akolitat2014.jpg

8 grudnia w paradyskim kościele odbyła się ceremonia udzielenia posługi akolitatu dziewięciu klerykom z IV roku. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, 8 grudnia, odbyło się w paradyskim kościele udzielenie posługi akolitatu dziewięciu klerykom z IV roku. Ceremonii przewodniczył ks. bp Paweł Socha.

 

Czytaj więcej...

Czas dla rodziców

kl. Wojciech Lisiewicz

ndz-mini.jpg

W niedzielę 7 grudnia rodzice kleryków mogli lepiej poznać miejsce życia swoich synów, porozmawiać z ich formatorami, a także zacieśnić więzy między sobą.

 

W każdym miesiącu w naszym seminarium przychodzi czas na tzw. niedzielę odwiedzin. Wtedy to rodzina, bliscy, przyjaciele mogą przyjechać do Paradyża i zobaczyć jak żyją ich synowie, bracia czy koledzy. Ostatnia niedziela była szczególna, gdyż poza tradycyjnymi spotkaniami z bliskimi, odbyły się też „wywiadkówki”.

 

Czytaj więcej...

Goście z Włoch

kl. Andrzej Pytlik

b_220_147_16777215_00_images_stories_wydarzenia_2014-15_gosciezwloch.JPG

 

W środę 3 grudnia 2014 r. przybyli do naszego seminarium goście z Włoch. Był to ks. bp Giuseppe Pellegrini, który jest biskupem diecezji Concordia-Pordenone, ks. Andrea Vena, proboszcz parafii Bibione oraz Giovanni, jeden z jego parafian.

 

 

Czytaj więcej...

Ołtarz po renowacji

kl. Wojciech Lisiewicz

oltarz-mini.jpg

Dobiegła końca renowacja ołtarza w paradyskim kościele. Kolejna część tego monumentalnego obiektu, w tym także tabernakulum odzyskała swój pierwotny blask. O pracach rozmawialiśmy z jedną z pracownic, Magdaleną Draniczarek.

 

Przeczytaj wywiad

Święto patronalne seminarium

kl. Wojciech Lisiewicz

http://periodicocamino.comW ubiegłą niedzielę obchodziliśmy święto patronalne naszego seminarium. Przypada ono w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tegoroczne świętowanie poprzedził dzień skupienia, a jednym z punktów obchodów był akt zawierzenia Chrystusowi w Świebodzinie.

 

Czytaj więcej...

Odpust ku czci św. Marcina

kl. Andrzej Pytlik

09-odpust.jpg

 

Dnia 9 listopada 2014 r. w naszej seminaryjnej wspólnocie obchodziliśmy uroczystość odpustową związaną ze wspomnieniem św. Marcina z Tours, który jest, obok Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, patronem naszego paradyskiego kościoła.

 

 

Czytaj więcej...